O nás
Sme PREKAB, spoľahlivý partner pre kvalitné elektromateriály, káble a svietidlá už od roku 1999. Špecializuje na poskytovanie komplexných riešení v oblasti elektroinštalácií a osvetlenia. Vytvárame komplexné a efektívne riešenia pre priemysel a domácnosť. Zakladáme si na šírke portfólia, kvalite produktov a zákazníckom servise.
Prekab Showroom
Takto sme rástli v čase
1999
Založenie spoločnosti s orientáciou na dodávky sieťových prívodných šnúr
2005
Rozšírenie sortimentu o ostatné komponenty určené do elektropriemyslu
2007
Prevzatie výroby flexošnúr pod vlastnú značku PREKAB
2009
Vytvorenie pobočky v Českej republike pod názvom PREKAB CZ, s.r.o.
2011
Otvorenie pobočky v Nitre
2016
Otvorenie nového sídla spoločnosti v Dubnici nad Váhom. Vytvorenie dizajnové showroomu svietidiel a skladu s rozlohou 1300m2
2017
Konateľ spoločnosti aktívne vstúpil do spoločnosti TEKACABLE
2022
Naša spoločnosť sa stala autorizovaným partnerom pre dodávateľa el. káblov a vodičov TKD GmbH pre Slovenskú republiku
2023
Plánované rozšírenie pobočky Nitra do nových, vlastných priestorov
„Vznikli sme pred viac ako 20 rokmi a som hrdý, že za toto obdobie sme boli schopní vyrásť z malej rodinnej firmy na celoslovenského hráča, ktorý má dodávateľov aj zákazníkov po celej Európe. Myslím, že za to môžeme vďačiť najmä nášmu mindsetu, ktorý sa nesie v hesle “Vždy napredovať!”. Neustále vďaka nemu zväčšovujeme naše portfólio, prinášame nové služby, nadväzujeme partnerstvá s výrobcami, inovovujeme procesy a rozširujeme sa do nových geografických šírok. Našou víziou je v najbližších rokoch zamerať sa na nové, inovatívne odvetvia, v ktorých vidíme budúcnosť.”
Milan Kohút
Konateľ spoločnosti